Balıkçılık ve Avcılığa Özel: Suunto Traverse Alpha

Outdoor tutukunlarının ve macera severlerin vazgeçilmez saat markası Suunto, Traverse ailesine yeni bir üye ekledi. Suunto Traverse Alpha serisi balıkçılık ve avcılığa özel fonksiyonlarla donatıldı. Traverse Alpha modelleri atış tespit özelliği ile avcıların, ayın konumunu gösterme özelliği ile balıkçıların vazgeçilmezi olacak.

Çok Yönlü Outdoor Fonksiyonları

Traverse Alpha çok sayıda outdoor fonksiyonuyla donatıldı. GPS ve GLONASS uydu destekli navigasyon sistemi, sizi geldiğiniz yoldan geri döndürebilen “ekmek kırıntısı (breadcrumb trail)” özelliği, elektronik pusula ve barometrik basınç bilgisinin uydu irtifası ile birleştirildiği FusedAlti™ fonksiyonu bilmediğiniz bölgelerde rotanızda kalmanızı sağlayacak. Saatin 100 saatlik pil ömrü ise birkaç gün süren doğa yürüyüşlerinizde size yarı yolda bırakmayacak.

Balıkçılık ve Avcılığa Adanmış Özellikler

Suunto Traverse Alpha’nın Ay’ın konumunu belirten takvim özelliği, Ay’ın doğuş ve batış zamanını göstererek oltanızı atmanız için en doğru zamanı belirlemenize yardımcı olur. Barometrik basınç grafiği hava değişimleriyle ilgili size uyarır. Otomatik atış tespit özelliği ise, kaç atış yaptığınızı ve bu atışları hangi noktalarda yaptığınızı takip eder. Saat, atış sırasındaki geri tepmeyi algılayarak GPS’i tetikler ve atış yaptığınız noktayı tespit eder. Aynı şekilde yapmış olduğunuz atış sayısını da hesaplar.

Suunto Traverse Alpha, önemli olduğunu düşündüğünüz lokasyonları işaretlemenize olanak tanır. Böylece dilediğiniz zaman bu noktalara dönebilmeniz için rota çizer. Güneş’in doğuşunu ve batışını haber vererek gününüzü planlamanıza yardımcı olur. Eğer maceranız gece de devam edecekse, ayarlanabilir kırmızı ışık özelliğinin görüşünüzü engellemeyeceğine emin olabilirsiniz.

Askeri Standartlarla Test Edildi

MIL-STD- 810G askeri standardı ile test edilen Traverse Alpha, aksiyon için yaratıldı. Tırtıklı paslanmaz çelik bezeli, su geçirmez naylon kordonu ve çizilmeye dayanıklı safir kristal camı ile dayanıklılığı bir adım ileri götürüyor.

Traverse Alpha; Android ve iPhone destekli Suunto Movescount uygulması ile de uyumludur. Uygulama üzerinden tüm aktivitilerinizi takip edebilirsiniz.

www.ersasaat.com.tr